Kryefaqja Dieta Erëzat dhe suplementet që mund të përmirësojnë tretjen

Erëzat dhe suplementet që mund të përmirësojnë tretjen

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip: Blertina Koka

Të gjithë mund ta dini që kosi dhe ushqimet e pasura  me fibër janë të mira për zorrën. Por, nëse dozat e rregullta të probiotikëve (që gjenden tek kosi) dhe ushqimeve të forta nuk zbërthehen mirë në sistemin tretës, do të duhet të konsumoni disa ushqime shtesë që mund t’ju vijnë në ndihmë. Rezulton që ka një sërë kurash  natyrale që mund t’ju ndihmojnë me traktin digjestiv – dhe lehtësojnë probleme me stomakun, si dhimbjet, të përzierat, gazrat, diarrenë dhe kapsllëkun.

Ja cilat janë disa prej tyre që duhet të provoni

Shfletoni galerinë

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here