Kryefaqja Box 4 Gjyshja 73-vjeçare i përkushtohet palestrës për të qëndruar e re

Gjyshja 73-vjeçare i përkushtohet palestrës për të qëndruar e re

0
Shpërndaje

Përshtati për gazetën “Shëndet+”: Blertina Koka

gjyshja

Një gjyshe 73-vjeçare ka treguar se si ajo mori iniciativën për Bodybuilding në të pesëdhjetat e saj, në një përpjekje për të ndaluar veten për t’u bërë “e brishtë dhe e vjetër” pasi doli në pension.

Janice Lorraine nga Queenbeyan tani ka një trup muskulor, ndërkohë nuk ka ndërmend ta lërë palestrën për ca kohë. Gjyshja 73-vjeçare krenohet se është Bodybuilding më i vjetër natyral në botë.

1

Si një psikologe në pension, ajo u mor me këtë sport që në moshën 55 vjeç, kur kishte nevojë për një synim tjetër në jetë. Mbështetësi i saj më i madh është bashkëshorti  David Kendall, me të cilin ka më shumë se 25 vjet që janë të martuar.

2

 

“Po përpiqem të ndryshojë perceptimin e njerëzve se si duhet të jetë një 73-vjeçare,” ka thënë Janice për Daily Mail.

“Ideja është që të jemi të shëndetshëm. Dhe ushtrimi në çdo moshë të bën të ndihesh gjallë, i sigurt dhe tërheqës. Çfarë mund të dëshironi më shumë?” u shpreh 73-vjeçarja.

3

Burimi: Daily Mail / https://shendeti.com.al/

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here