Kryefaqja Box 6 Humb jetën aktori i njohur indian pas një beteje të gjatë me...

Humb jetën aktori i njohur indian pas një beteje të gjatë me kancerin

0
Shpërndaje

Ka ndërruar jetë në moshën 70-vjeçare një nga aktorët më të njohur indianë, Vinod Khanna.

Khanna, gjithashtu një politikan shumë aktiv, humbi jetën pas një beteje të gjatë me kancerin e fshikëzës së urinës.

Khanna ka luajtur tek më shumë se 100 filma indianë, ku kujtohet më shumë për performancat e tij në filmat si “Mera Gaon, Mera Desh” (Fshati im, Shteti im), “Gaddaar” (Tradhtar), “Kuchhe Dhaage”, “Amar, Akbar, Anthony”, ku ka luajtur me aktorin e njohur indian Amitabh Bachchan, dhe “Qurbani” (Kurbani) , një nga filmat e shumtë ku ai ka marrë në nominim në Filmfare Award, event indian i ngjashëm me çmimet Oscar.

Ai është zgjedhur si deputet katër herë dhe dikur ka mbajtur postin e Ministrisë së Jashtme.

Burimi: BBC / Shendeti.com.al

 

 

 

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here