Kryefaqja Dieta Ja pse bishtat e qershive bëjnë mirë për veshkat

Ja pse bishtat e qershive bëjnë mirë për veshkat

0
Shpërndaje

Nga Alket Koroshi, mjek nefrolog

Të gjithë i hedhim bishtat e qershive, duke mos e ditur që janë shumë shëruese. Studiuesit ngrenë alarmin duke thënë se: Bishtat e qershive janë shumë të mirë për veshkat dhe kanalet urinare, por mund të ndihmojnë edhe në rastin e gurëve në veshka.

Përgatitet shumë thjesht, por kërkohet që bishtat të thahen mirë në diell, pastaj në një litër ujë zihet një grusht bishta. Lëngu i mbuluar me kapak duhet të qëndrojnë një orë dhe pastaj të kullohet. Pihet 3 – 4 herë në ditë.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here