Kryefaqja Box 4 Ju janë ënjtur këmbët? Ja cilat mund të jenë shkaqet

Ju janë ënjtur këmbët? Ja cilat mund të jenë shkaqet

0
Shpërndaje

kembe2

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka

Kur këmbët janë të ënjtura, të japin një dhimbje therëse sapo vesh këpucët. Lajmi i mirë është se, në shumicën e rasteve nuk është asgjë serioze. Një ekspert ka zbuluar disa nga arsyet përse ënjten këmbët dhe si mund t’i trajtoni ato.

Keni qëndruar në këmbë gjatë gjithë ditës

kembe4

Qëndrimi në këmbë ose ecja për një kohë të gjatë mund të çojë në ënjtjen e  gjymtyrëve të poshtme. Përpiquni të bëni pushime të shkurtra për të çlodhur këmbët dhe rregulluar qarkullimin e gjakut.

Lajmi i mirë: Ënjtja mund të zhduket gjatë natës ndërsa jeni duke fjetur.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here