Kryefaqja Estetike Lëngu i qepës së kuqe, ja pse mund ta përdorni

Lëngu i qepës së kuqe, ja pse mund ta përdorni

0
Shpërndaje

Lëngu i qepës së kuqe është një ilaç i mirë për flokët tuaj dhe për shumë të famshëm ajo është një nga përbërësit më të mirë kur është fjala për përmirësimin e shëndetit flokëve.

Sipas studimeve të fundit qepa e  kuqe parandalon humbjen e flokëve në 87% të rasteve. Flokët do të pësojnë ndryshime pozitive brenda një muaji nëse e aplikoni vazhdimisht.

Qepët e kuqe kanë në përbërje squfur, i cili është i rëndësishëm për prodhimin e kolagjenit. Kolagjeni është thelbësor për rritjen e flokëve.

Lëngu i qepës se kuqe përmirëson qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës. Ai redukton inflamacionin e lëkurës.

Rezultatet do të jenë të dukshme brenda 1 muaji.

Dermatologët kanë konfirmuar se ajo nuk shkakton efekte anësore.

Përgatitja: Qëroni 2-4 qepë. Shtrydhni lëngun e tyre dhe shtoni një lugë gjelle mjaltë. Aplikojeni masën e përgatitur në skalp dhe lëreni atë për 15-30 minuta. Përsëriteni trajtimin 2-3 herë në muaj./Healthyfood

 

 

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here