Kryefaqja Estetike Mësoni si të hiqni edhe njollat më të vështira nga rrobat me...

Mësoni si të hiqni edhe njollat më të vështira nga rrobat me aspirinë, uthull molle dhe sodë buke

0
Shpërndaje

Si të hiqni njollat e kafes nga veshjet?

Njollat e kafes mund t’i hiqni me uthull molle dhe sodë buke. Mjafton ta njomni pjesën e njollosur me uthull molle. Më pas hidhni sodë buke dhe fërkojeni bluzën me një furçë dhëmbësh. Në fund e lani bluzën si zakonisht.

Si të hiqni njollat e verës së kuqe?

Ju duhet kripë dhe ujë i nxehtë. Hidhni fillimisht kripë në pjesën e njollosur, më pas e lani me ujë të valuar, pa e prekur këtë të fundit me dorë. Në fund e lani rrobën si zakonsiht.

Si të hiqni njollat e buzëkuqit dhe pudrës?

Aplikoni alkool dhe heqës të manikyrit ose ujë dhe uthull molle. Në fund e lani rrobën si zakonisht.

Si të largoni njollat e djersës nga rrobat e bardha?

Shtypni disa kokrra aspirinë, shtoni ujë dhe i përzieni mirë. E aplikoni përzierjen tek pjesa e njollosur e bluzës dhe e lani rrobën si zakonisht. Kështu nuk do të keni nevojë që ta fërkoni mirë bluzën që të hiqni njollat.

Si të hqini njollat e salcës së kuqe?

Aplikoni sodë buke në pjesën e njollosur. Lëreni për pak minuta dhe më pas shtoni detergjent enësh. E fërkoni me një furçë dhmbësh duke e njomur atë tek uthulla e mollës. Në fund e lani rrobën si zakonisht. / Shendeti.com.al

 

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here