Kryefaqja Lifestyle Ndërron jetë ylli i filmave indianë

Ndërron jetë ylli i filmave indianë

0
Shpërndaje

Aktori veteran i Bollywood-it dhe producenti Shashi Kapoor ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare.

Kapoor ka pasur probleme me veshkat, ndaj i është nënshtruar procesit të hemodializës prej disa vitesh.

Ai ka dominuar indistrinë e filmave indiane prej dekadash. Aktori ka fituar disa çmime kombëtare dhe është dekoruar me titullin “Padma Bhushan” nga shteti indian në vitin 2011. Kapoor ka aktruar gjithashtu në disa filma britanikë dhe amerikanë.

Burimi: BBC / Shendeti.com.al

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here