Kryefaqja Box 3 Pastë dhëmbësh në kushte shtëpie? Ja si ta përgatisni!

Pastë dhëmbësh në kushte shtëpie? Ja si ta përgatisni!

1
Shpërndaje

Përgatiti për “Shëndet+”: Elena Beta

Sot njerëzit janë të shqetësuar për higjienën e gojës, por a përdorin gjithmonë produkte të mira dhe cilësore për larjen dhe kujdesin e dhëmbëve dhe pjesëve të tjera delikate të gojës? Tregu ofron shumë produkte, por jo të gjitha mund të jenë të këshillueshme për shëndetin e zgavrës së gojës.

DhembetEkspertët e shëndetit kanë raportuar raste të ndryshme të pacientëve, të cilët kanë përjetuar dhimbje dhëmbi të rënda, acarim, dhëmbë të dobët  të shkaktuar nga një zbardhues artificial për dhëmbët.

Bëjeni vetë pastën e dhëmbëve duke përdorur përbërës natyral. Do të keni dhëmbë të bardhë pa efekte anësore.

Përbërësit:

  • 1 lugë çaji vaj kokosi
  • 0,5-1 lugë ose 2 kapsula pluhur shafran i Indisë
  • Vaj mente

Përgatitja:

Përzieni përbërësit derisa të përfitoni një pastë të trashë. Nuk ka asgjë të komplikuar për procesin e aplikimit. Në një furçë dhëmbësh, vendosni përzierjen dhe lani dhëmbët si normalisht. Pasi t’i keni larë mirë dhëmbët shpëlani gojën mirë. pas disa ditësh do të duken rezultatet!

Burimi: http://www.healthandhealthyliving.com/

1 Koment

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here