Kryefaqja Box 4 Piperi i kuq ndalon gjakderdhjen në pak sekonda

Piperi i kuq ndalon gjakderdhjen në pak sekonda

0
Shpërndaje

piperi i kuq ndalon gjakderdhjetNëse jeni vrarë dhe gjakderdhja nuk ju pushon, atëherë ekziston një mënyrë natyrale për ta bërë këtë. Një nga mënyrat natyrale për të ndaluar gjakderdhjen, ndodhta dhe më efektivja është piperi i kuq (jo djegës). Kjo erëz ka përfitime të shumta shëndetësore dhe amerikanët janë një nga popujt që e kanë përdorur këtë “ilaç” që kohë më parë.

Përdorimi i piperit të kuq është shumë i thjeshtë, ju duhet të spërkasni vetëm pak pluhur piperi mbi plagë. Pas kësaj, në shumë pak sekonda gjakderdhja do të ndërpritet. Është e rëndësishme të kuptoni se kjo mënyrë natyrale mund të përdoret vetëm për plagët e vogla apo gërvishtjet.

Përshtati në shqip për “Shëndet+”: Daniela Bardhi

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here