Kryefaqja Pyet Mjekun Pyet mjekun: Cilat janë simptomat e verdhëzës?

Pyet mjekun: Cilat janë simptomat e verdhëzës?

0
Shpërndaje

]Përshëndetje! Ju lutem a mund të na jepni një informacion se cilat janë simptomat e verdhëzës?

Përgjigjet Alma Hoxhaj, mjeke infeksioniste në Poliklinikën e Specialiteteve Nr. 3, Tiranë

Ka shumë lloje verdhëzash. Ka verdhëz A, B,C,D, E, F. Megjithatë më të shpeshta janë A dhe B. Shenjat kryesore janë këputja, lodhja trupore , mungesa e oreksit, mund të kenë ndjesinë e të vjellit, ndërsa sytë dhe lëkura marrin ngjyrë në të verdhë. Në momentin që i sëmuri ka këto shenja, mund të drejtohet tek mjeku i familjes ose ai specialist për të bërë ekzaminimet përkatëse dhe vënë diagnozën./ Shendeti.com.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here