Kryefaqja Box 3 Receta natyrale që kuron reumatizmën, pa medikamente!

Receta natyrale që kuron reumatizmën, pa medikamente!

0
Shpërndaje

Përgatiti për gazetën “Shëndet+”: Elena Beta

reumatizmaReumatizma e cilësuar ndryshe edhe si sëmundja e moshës së tretë, në vendin tonë është shumë e përhapur, kjo për shkak të klimës dhe kushteve të punës dhe banimit. Kurat më të mira, sipas mjekëve specialistë janë barishtet dhe kjo recetë natyrore mund t’ju vijë shumë në ndihmë!

Receta:

  • 2 kg mjaltë gështenjë natyror
  • 1L ujë të distiluar
  • 250g  jonxhë dhe tërfil (të përziera)

Përgatitja:

Vendosni ujin e distiluar dhe tërfilin në ngrohje të ulët dhe lerini për 1 orë. Pasi përzierja fillon të vlojë, hiqeni nga i nxehti. Pastaj mund të shtoni mjaltin dhe lereni gjatë gjithë natës.

Përdorimi:

Konsumoni 2 lugë pas ngrënies tri herë në ditë.

Burimi: myhealthyfoodtips.com/https://shendeti.com.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here