Kryefaqja Box 5 Sallatë dietike, për peshë ideale

Sallatë dietike, për peshë ideale

0
Shpërndaje

Nga kuzhinieri i “Te Stela Resort”

Përbërësit për 4 persona:

  • sallate 6Sallatë jeshile
  • Lakër e kuqe (italiane), e grirë
  • 2 speca të kuq
  • 2Portokaj të qëruar
  • Uthull balsamike
  • Vaj ulliri, kripë
  • 1 portokall për dekorim

Përgatitja:

Sallatën jeshile të grirë e hedhim në një enë inoksi me formë të rrumbullakët, specin e kuq e presim ne copa rrumbullake dhe e bashkojmë me sallatat e tjera. Portokallin e qëruar e presim në gjysëm rrethi dhe e bashkojmë me përbërësit e tjerë. Kjo sallatë është kombinim i perimeve me frutat. I shtojmë vajin e ullirit, uthullën balsamike, kripën dhe bëjmë marinizmin e sallatës duke e përzierë mirë. Mbasi bëhet përzierja e shpërndajmë nëpër pjata të cilat i dekorojmë me portokallin e paqëruar, sipas dëshirës. Ju bëftë mirë!

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here