Kryefaqja Kuzhina Sallatë verore

Sallatë verore

0
Shpërndaje

Vendosim në një sallatierë bukën e thekur  dhe rreth saj gjysmën e sasisë së domateve në copa dhe e mbulojmë me gjysmën e sasisë së kosit.

sallate me kos 1Shtojmë qepën, majdanozin, pjesën tjetër të domateve, pjesën tjetër të kosit.

E zbukurojmë me specin jeshil dhe shtojmë vaj.

Përbërësit për 6-8 persona

  • 4 kokrra domate
  • 500 gr kos
  • 1 qepë
  • 1 tufë majdanoz
  • 1 copë bukë të thekur (peksimadh)
  • 1 spec jeshil
  • vaj ulliri, kripë

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here