Kryefaqja Aktualitet Shefi i kompanisë Pfizer në Shqipëri/ Rama: Angazhim të palëkundur në sigurimin...

Shefi i kompanisë Pfizer në Shqipëri/ Rama: Angazhim të palëkundur në sigurimin e vaksinës

0
Shpërndaje

Shefi i kompanisë Pfizer, Albert Bourla ka vizituar nga afër ambientet ku ruhen vaksinat Pfizer kundër Covid-19, i shoqëruar nga kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

“Me kënaqësinë e mikpritjes në Shqipëri të shefit të kompanisë Pfizer, Albert Bourla, për të parë nga afër kushtet e ruajtjes së vaksinave dhe për të siguruar vazhdimësinë e furnizimit me vaksina Pfizer, në përmbushje të planit të vaksinimit AntiCovid dhe angazhimit tonë të palëkundur, për të siguruar vaksinat deri në fund të kësaj përballjeje”, shkruan Rama.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here