Kryefaqja Lifestyle Si të zgjidhni cilësinë e duhur mes llojeve të mollëve

Si të zgjidhni cilësinë e duhur mes llojeve të mollëve

0
Shpërndaje

Me kaq shumë lloje mollësh, si ta dimë se cili varietet është më i mirë për vaktin e drekës?

Ekspertët në Shkollën e Shëndetit Publik në Harvard i duan mollët për përmbajtjen e tyre të lartë të fibrave, fitokimikatet (të cilat kanë veti antioksiduese dhe anti-inflamatore), vitaminën C dhe kaloritë e ulëta si një vakt i lehtë dhe i shëndetshëm. Gjithashtu hulumtimi i publikuar nga universiteti lidhur me ngrënien e mollëve tregon një rrezik më të ulët të sëmundjeve kardiovaskulare, kancerit dhe diabetit të tipit 2.

Disa lloje janë: Mollë Gala, McIntosh, Granny Smith, Golden Delicious, Fuji, Pink Lady, Red Delicious

Mollë Gala: E disponueshme gjatë gjithë vitit. Me ngjyrë të kuqeportokall mbi një bazë ari, lëkura e saj është e hollë. Ka përmbajtje të ulët në kalori, me përmbajtje të lartë të ujit dhe ofron sasi të konsiderueshme të vitaminave A, C dhe B.

Mollë McIntosh: Fruti ka lëkurë të kuqe dhe të gjelbër, një shije të athët dhe piqet në fund të shtatorit. Konsiderohet si një mollë e gjithanshme, e përshtatshme për gatim dhe konsum të freskët. Karakterizohet nga një ekuilibër i nivelit mes ëmbëlsisë dhe aciditetit.

Mollë Granny Smith:Fruti ka lëkurë të fortë, lehtësisht të gjelbër dhe tul të mprehtë, të lëngshëm. Aciditeti zbutet ndjeshëm me kalimin e kohës dhe ajo merr një shije të ekuilibruar. Natyrisht të ulët në kalori dhe të lartë në fibra dhe kalium, duke i bërë ato zakonisht të rekomandohen si një komponent i dietave të shëndetshme dhe për humbje peshe.

Mollë Golden Delicious: Konsiderohet si një mollë për shumë përdorime. Ka ngjyrë të verdhë në të gjelbër dhe me shije shumë të ëmbël. Tuli është me ngjyrë të verdhë në krem dhe është e prirur për t’u nxirë gjatë prerjes. Një burim i mirë i fibrave të tretshme, të cilat janë provuar për të ndihmuar uljen e kolesterolit, kontrollin e peshës dhe rregullimin e sheqerit në gjak.

Mollë Fuji: Zakonisht janë të rrumbullakëta, lëvorja është e kuqërremtë, ky lloj është një nga më të ëmblat. Molla Fuji kanë një jetë shumë të gjatë në krahasim me mollë të tjera, madje edhe pa ngrirje. Me ngrirje, mollët Fuji mund të mbeten të freskëta deri në një vit. Një mollë Fuji ka një sasi të mirë të vitaminës C, e cila është e rëndësishme për parandalimin e diabetit, kancerit dhe kushteve të tjera mjekësore.

Mollë Pink Lady: Janë të zgjatur dhe kanë një formë asimetrike. Ajo ka një skuqje të veçantë të përzier me një “sfond” të gjelbër dhe shija është e athët me fund të ëmbël.

Mollë Red Delicious: Ky është varieteti më popullor. Tuli i saj i bardhë i butë është pak kërcitës dhe konsistent duke ofruar një aromë të butë të ëmbël dhe pak aromë të luleve. Ngjyra e lëvores e kuqe e thellë e ndritshme, formë klasike e mollës. Mollët Red Delicious kanë sasi më të larta në antioksidantë sesa shumë lloje të tjera të mollës, shumica e të cilave gjendet në lëkurën e tyre.

Gjithsesi edhe pse mollët variojnë në shije dhe cilësi, konsumojini pasi një mollë në ditë e mban mjekun larg.

Burimi: Prevention

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here