Kryefaqja Denonco Spitali Universitar i Traumës, familjarët bëhen infermierë

Spitali Universitar i Traumës, familjarët bëhen infermierë

0
Shpërndaje

UshtarakuSpitali Universitar i Traumës ose siç njihet nga të gjithë, “Ushtaraku” ka një pafundësi problemesh. Por nëse për medikamentet apo pajisjet nuk mund të bëhet gjë pasi kushtojnë vërtet shumë, nuk mund të themi të njëjtën gjë për foton në fjalë. Siç e shihni familjarët janë duke transportuar pacientin nga një dhomë në tjetrën. Pacienti ishte i shtruar në një prej pavioneve dhe u transferua dy kate më lart, në një pavion tjetër. Infermierët nuk e morrën mundimin që së paku një prej tyre të shoqëronte të sëmurin pasi ai ishte me të vërtetë në gjendje të rëndë. Përkundrazi, rolin e infermierit e bëjnë familjarët.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here