Kryefaqja Box 2 Zgjohet pas transplantit në zemër, fjalët emocionuese të adoleshentit

Zgjohet pas transplantit në zemër, fjalët emocionuese të adoleshentit

0
Shpërndaje

Trevor Sullivan

“Jam kaq i lumtur që mund të marrë frymë sërish”, janë këto fjalët e para të thëna nga një adoleshent direkt pas zgjimit nga operacioni i transplantit të zemrës.

15- vjeçari Trevor Sullivan iu nënshtrua një operacioni të vështirë në zemër më 13 nëntor. I ati i tij e filmoi momentin emocionues kur djali u zgjua pas opercaionit dhe tha këto fjalë prekëse. Videoja u postua në faqen në Facebook të një organizate bamirësie që inkurajon njerëzit të dhurojnë organe për të shpëtuar jetë njerëzish.

“Jam kaq i lumtur. Kam pritur kaq gjatë. Mund të marrë frymë dhe të flasë sërish. Nuk jam ndjerë ndonjëherë kaq mirë,” thotë 15-vjeçari.

https://youtu.be/3pTDVO8LeJQ

Burimi: The Sun/ Përshtati: Blertina Koka

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here