Kryefaqja Box 2 Përzierja e 4 ingredientëve që do t’ju shpëtojë nga kjo sëmundje!

Përzierja e 4 ingredientëve që do t’ju shpëtojë nga kjo sëmundje!

0
Shpërndaje

Përgatiti për gazetën “Shëndet+”: Elena Beta

shafrani i indiswNatyra punon në një mënyrë misterioze. Ajo ka metodën e vet të kurimit ë sëmundjeve të ndryshme me të cilat njeriu përballet shpesh gjatë jetës. E vetmja gjë që mund të bëni është të gjeni mënyrën më të mirë për të kombinuar produktet e saj.

Sekreti i kësaj recete është piperi i zi, i cili rrit absorbimin e shafranit të Indisë. Sipas të dhënave të fundit shkencore, piperine, përbërësi aktiv në piper i zi, nxit absorbimin e shafranit të Indisë me 2000%.

Madhështia e kësaj recetë është e bazuar në një traditë 2000-vjeçare indiane. Ushqyesit e kësaj recete janë përdorur në Indi për mijëra vjet dhe shkencëtarët kanë kryer mbi 5.000 studime mjekësore për të zbuluar pushtetin e tyre të madh.

Konsumi i rregullt i kësaj përzierje të shkëlqyer parandalon zhvillimin e kancerit.  Disa ekspertë janë dakord se ajo mund të kurojë tumore vdekjeprurëse.

Përbërësit:

  • 1 lugë çaji vaj ulliri (mund të përdorni vaj të papërpunuar dhe organik kokosi)
  • 1/4 lugë çaji piper i zi
  • 1/2 lugë çaji xhenxhefil
  • 1/2 lugë çaji shafran i Indisë

Kombinoni të gjithë përbërësit në një tas dhe përziejeni mirë. Shtoni përzierjen në sallatë, fetat e mishit, supë dhe pulë. Megjithatë, ekspertët sugjerojnë ta  merrni  të pastër, kështu që secili prej ushqyesve absorbohet nga trupi në mënyrë të shkëlqyer.

Merrni atë një herë në ditë për të parandaluar kancerin dhe 3-4 herë në ditë për të shkatërruar qelizat e kancerit abnormale.

Burimi: healthandhealthyliving.com/http://shëndeti.com.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here