Kryefaqja Box 4 Pini këtë lëng para gjumit dhe stomaku juaj do t’ju falenderojë (ideale...

Pini këtë lëng para gjumit dhe stomaku juaj do t’ju falenderojë (ideale për të humbur peshë)

0
Shpërndaje

pije per dobesimYndyra e depozituar rreth zonës së barkut përveç se është e vështirë për t’u hequr është shkaktare edhe për një sërë rreziqesh shëndetësore. Kequshqyerja dhe mënyra pasive e jetesës janë dy nga shkaktarët kryesorë të depozitimit të yndyrës në trup. Ekzistojnë disa mënyra alternative që janë mjaft efikase për të shkrirë dhjamin rreth zonës së barkut. Pija që do të paraqesim në këtë postim eleminon mbeturinat dhe toksinat e tepërta nga trupi si dhe do t’ju ndihmojë të humbisni peshë.

Përbërësit: gjysmë kokrre limoni, 1 kastravec, 1 lugë pluhur xhenxhefili, disa gjethe majdanozi, 500 ml ujë.

Përgatitja dhe përdorimi: Hidhini të gjithë përbërësit në blender dhe përziejni. Lëngun e përftuar pijeni çdo natë, gjysmë ore para se të flini gjumë. Konsumojeni për 10 ditë rrjesht dhe do të vini re ndryshime të dukshme.

Përshtati në shqip për “Shëndet+”: Daniela Bardhi

Për mbipeshën mund të lexoni edhe:

Dr. Lluka Heqimi: Mbipesha, shkaqet dhe si mund të trajtohet

“Të dobësohesh shëndetshëm”, Mirela: Dieta që më dyfishoi peshën

https://shendeti.com.al/sallate-dietike-recete-nga-stela-resort/

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here