Kryefaqja Box 2 Receta që forcon kockat dhe lehtëson dhimbjet e shpinës. Ja pse e...

Receta që forcon kockat dhe lehtëson dhimbjet e shpinës. Ja pse e rekomandojnë mjekët!

0
Shpërndaje

Përgatiti për gazetën “Shëndet+”: Elena Beta

receteEkspertët e shëndetësisë thonë se kockat dhe gjendja e tyre kanë një ndikim të madh në shfaqjen e dhimbjeve në shpinë.

Lajm i mirë që ekziston një recetë me origjinë nga Greqia e Lashtë, e rekomanduar edhe nga mjekët, e cila mund të forcojë kockat dhe mund të lehtësojë dhimbjet e shpinës.

Ja çfarë ju duhet për të përgatitur këtë recetë të mahnitshme:

  • 10 lugë fara liri
  • 5 lugë susam
  • 50 g fara kungulli
  • 50 g fara luledielli
  • 50 g kokërra gruri
  • 3 lugë rrush të thatë
  • 1 kg mjaltë

Në tas të madh përzieni të gjithë përbërësit dhe pasi të jenë përzierë mirë,  mbylleni masën e përfituar në një kavanoz qelqi.

Merrni një lugë gjelle nga kjo përzierje para mëngjesit dhe para drekës.

Kjo recetë do t’ju ndihmojë të mbroni trupin nga osteoarthriti dhe osteoporoza. Tendinat dhe ligamentet do të jenë më elastike, do të rigjenerohen dhe do të keni më shumë fuqi.

Më përpara duhet të konsultoheni me mjekun, pasi ndonjë nga përbërësit mund t’ju bëjë alergji.

Burimi: http://www.supernaturaltips.com/shendeti.com.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here