Kryefaqja Box 6 Si të kuroni dhimbjen e kokës me këtë përbërës natyral!

Si të kuroni dhimbjen e kokës me këtë përbërës natyral!

0
Shpërndaje

Përgatiti për “Shëndet+”: Elena Beta

akull per fytyrenTë gjithë kemi probleme me dhimbjen e kokës dhe menjëherë priremi drejt konsumimit të pilulave për të shpëtuar prej saj.

Jo të gjitha dhimbjet e kokës kërkojnë kujdes mjekësor. Ndonjëherë është mirë të provoni disa mënyra natyrore për lehtësim të menjëhershëm. Llojet më të zakonshme të dhimbjes së kokës janë: dhimbje koke për shkak të tensionit dhe për shkak të migrenës.

Metoda me akull: është rekomanduar nga Dr. Lawrence Robbins dhe Dr. Fred Seftel, bashkë-themeluesi i Qendrës për dhimbje koke në Stamford.

Tek dhimbjet akute, ajo sjell lehtësim të menjëhershëm, zbut presionin e enëve të gjakut, duke bllokuar transmetimin e dhimbjes në tru dhe uljen e normës metabolike, e cila redukton tkurrjen e muskujve.

Mbështillni kubat e akullit në një peshqir të hollë dhe vendosini tek vendi ku keni dhimbje. Mbajeni akullin për pak kohë, hiqni atë dhe vendoseni përsëri pak më vonë. Kjo procedurë nuk duhet të përdoret për më shumë se 20 minuta.

Burimi: http://goodmorningcenter.com/

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here