Kryefaqja Lifestyle Zënka e mjekëve në sallën e operimit përfundon me vdekjen e foshnjës...

Zënka e mjekëve në sallën e operimit përfundon me vdekjen e foshnjës (Video)

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip: Blertina Koka

Pamje shokuese vijnë nga një spital në Indi, ku dy mjekë janë filmuar duke u grindur brenda sallës së operimit. Incidenti është regjistruar në Spitalin Umaid nga stafi dhe është përhapur menjëherë në media.

Në të shfaqet mjeku obstetër Ashok Nainwal teksa grindet me gjuhë të ashpër me anestezistin Mathura Lal Tak për çështje krejt banale, ndërsa gruaja shtatzënë ishte në tryezën e operimit.

Sipas mediave indiane, dhuna verbale mes mjekëve ka nisur pasi mjeku obstetër pyet nëse pacientja ka ngrënë para operacionit. Në këto momente anestezisti i kërkon një mjeku të ri të kryejë disa analiza dhe kjo gjë e tërboi kirurgun.

Menjëherë mjekët kanë nisur sharjet mes tyre, pa u shqetësuar fare se kishin një paciente në tryezën e operimit dhe një jetë fëmije që varej në fije të perit.

Edhe pse të pranishmit në sallë u përpoqën të ndërhynin për t’i dhënë fund grindjes, nuk mundën t’i shpëtojnë jetën fëmijës. Mjekët janë pezulluar menjëherë nga puna, ndërkohë që priten të merren masa disiplinore kundrejt tyre.

Burimi: Huffington Post / Shendeti.com.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here