Kryefaqja Gjeni mjekun tuaj Ortopedi-traumatologji Dr. Petrit Drini

Dr. Petrit Drini

6
Shpërndaje
Petrit Drini, fizioterapist

Fizioterapist

Lindur dhe banues në Tiranë, ka kryer studimet universitare dhe pasuniversitare në Shqipëri dhe Holandë dhe Itali.

Petrit Drini, fizioterapist
Petrit Drini, fizioterapist

Ndër to mund të përmendim:

-arsimin profesional 3-vjeçar në Terapi Manuale, IVS – Dortrecht – Holandë;

-studime universitare në Fizioterapi – “Tor Vergata di Roma”, Master Shkencor në Fizioterapi, kurse profesionale në teknika të ndryshme trajtimi.

Eksperiencë të gjatë pune në Holandë dhe Shqipëri në trajtimin e problemeve të aparatit lëvizës, veçanërisht lombalgji, cervikalgji, rehabilitim prostetik, sportiv etj.

I specializuar në trajnimin e mesit dhe shtyllës kurrizore.

Aktualisht jep mësim në një nga universitetet private në Tiranë. Zhvillon trajnime “On the Job Training” për profesionistë.

Nr. kontakti: 067 28 47 074

6 Komente

  1. pershendetje.kemben e majte e kam me te fryre se tjetren me nje diferenc ne perimeter rreth 2 cm .. pas vizitave te kryera analizat e gjakut si dhe eko e venave te gjakut me kan dale ne rregull. doktoret me kan thene qe kam shtrengim te lengut limfatik dhe nuk ka asgje serioze vecse problem estetik por pas gjerave qe kam lexuar rreth limfes kam filluar te shqetsohem .. dua te di ka ndonje gje per tu shqetesuar apo serioze ? kam 5 vjet me kete problem por kemba ka mbet konstate nuk esht zhmadhuar me teper …nuk me kan dhene zgjidhe alternative per kurim por pas interesimit tim ne menyr personale kam thulluar masazh linfodrenazh vetem te pjeses parciale po dhe me dy te tilla nuk kam ndonje permisim te dukshem .. gjithsesi ka filluar te cfryhet nga pak. ju si doktor cfare me sygjeroni ? shume faleminderit

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here