Vip-Shendet

Lajmi i fundit/ Bëhet mama për herë të parë aktorja jonë e preferuar e humorit!

Elena Beta / Shëndeti Onine dhe gazeta ‘Shëndet+’ Aktorja e njohur Delinda Zhupa, e njohur si “Drejtoresha e Tatimeve” në spektaklin e humorit “Portokallli”, sot me siguri ka përjetuar gëzimin më të madh të jetës,...

 

Aktori i njohur diagnostikohet sërish me kancer

Përshtati në shqip për Shëndeti Online dhe gazeta ‘Shëndet+’: Blertina Koka Beteja kundër kancerit në lëkurë vazhdon akoma për aktorin Hugh Jackman, i cili postoi të hënën një tjetër paralajmërim për vendosjen e...

 

Kelly Clarkson flet për herë të parë për përvojën e dhimbshme me kancerin

  Përshtati në shqip: Blertina Koka / Shëndeti Online dhe gazeta ‘Shëndet+’ Pas 11 vitesh, Kelly Clarkson ka vendosur të ndajë me fansat një nga përjetimet më të dhimbshme të jetës së saj, momentin kur mëson se...

 

“Kanceri iku”, vogëlushi 3-vjeçar i Buble fiton betejën

Përshtati në shqip për Shëndeti Online: Blertina Koka Djali 3-vjeçar i Michael Buble duket se e ka fituar betejën me kancerin në mëlçi. Ka qenë tezja e vogëlushit e cila ka treguar për një media argjentinase se Noah 3-vjeçar është...

 

Genti Lako: Familja, e para dhe më e rëndësishmja

Mbasi të jesh sfilitur nga shumë luftëra, vjen lufta më e madhe: me veten. Të jesh i dobishëm dhe të arrish të meritosh emrin NJERI. Bisedoi: Elena Beta Ai është një kompozitor i njohur në muzikën shqiptare. Genti Lako i cili vjen...

 

Big Mama flet për operacionin që i shpëtoi jetën: ‘Dhjami më kishte mbërthyer mushkëritë’

Këngëtarja dhe prezantuesja, Big Mama ditë më parë ka kryer një operacion në Turqi. Disa probleme me stomakun dhe shtresat dhjamore që këngëtarja ka pasur, e kanë detyruar atë të udhëtojë drejt Turqisë për një ndërhyrje,...

 

Humb betejën me kancerin aktori i famshëm i filmit ‘Harry Potter’

Përshtati në shqip për Shëndeti Online dhe gazeta Shëndet+: Blertina Koka Ka ndërruar jetë në moshën 77-vjeçare aktori legjendar John Hurt. Aktori i njohur, karriera e të cilit u shtri më shumë se 6 dekada, ka vuajtur nga kanceri...

 

Vajza e Dritëro Agollit mesazh prekës për të atin e sëmurë: ‘Nëse jeta do të dhurohej, unë do ta jepja për ty’

Shkrimtari i madh i letrave shqipe, Dritëro Agolli prej kohësh nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Është e bija e tij Elona e cila konfirmon përmes një statusi në Facebook, se poeti ndodhet në “luftë me errësirën”. Në...

 

Dentisti i Rita Orës zbulon si t’i zbardhni dhëmbët në shtëpi

Përshtati në shqip për Shëndeti Online dhe Gazeta Shëndet+: Blertina Koka Nëse i keni vënë vetes objektiv që t’i riktheni bardhësinë dhëmbëve, por nga ana tjetër nuk mund të përballoni faturat jashtëzakonisht të shtrenjta...

 

Kanceri i merr jetën aktorit amerikan

Përshtati në shqip për Shëndeti Online dhe Gazeta Shëndet+: Blertina Koka Aktori amerikan Miguel Ferrer ka humbur betejën kundër kancerit në fyt, sëmundje nga e cila vuante prej disa vitesh, duke ndërruar jetë ditën e djeshme. Aktori,...