nenexhiku

Nenexhiku është një kurë tepër efektive për dhimbjen e stomakut, si dhe për të trajtuar të përzierat, ankthet apo dhimbjet e barkut. Zihet dhe pihet si çaj. Sasia që nevojitet është një degë e njomë nenexhiku ose një lugë kafe e thatë me një filxhan çaji ujë. Pasi të zihet dhe të filtrohet lëngu, mund ta ëmbëlsoni me pak sheqer ose mjaltë./ http://shendeti.com.al/